Internetes Bibliaismereti Vetélkedő – Magyar Bibliatársulat

Iskolánkból két csapat vett részt a Magyar Bibliatársulat által meghirdetett vetélkedőn. A verseny nyolc héten át tartott és online formában történt a lebonyolítása. Minden hétfőn érkezett egy új feladat, amit QR kód formájában kaptak meg a résztvevő diákok. A feladatok megoldását elősegítette egy kép, egy festmény, vagy egy vers. A helyes megfejtésekkel kellett kitölteni egy rejtvény szerű táblázatot, amelyben egy ritka bibliai karaktert kellett megtalálni. A verseny végén be küldtük a helyes megfejtést (Elifelet), a győztes csapatok közül sorsolással választottak ki azokat, akik könyvjutalomban részesültek. A sajnos a szerencse hiánya úgy hozta, hogy iskolánk egyik csapatát sem sorsolták ki, de a résztvevők örülnek, hogy sikerült minden feladványt sikeresen megoldaniuk és tapasztalatot szerezniük.

Írta Kovács Ágota és Vaszi Bernadett X. A osztályos tanulók.