Maturandusz – 2018. szeptember 21.

2018. szeptember 21-én délután került sor az új tanév végzős diákjainak nagykorúsítási ünnepélyére. A kedvező időjárásnak köszönhetően lehetőségünk volt ifjainkat a természet őszi pompájában ünnepelni. Az iskola parkjában megrendezett eseményen Varró Margit igazgató asszony köszöntötte a maturanduszokat, majd a XI. osztályok zenés verses összeállítással köszöntötték az ünnepelteket. 

A maturandusz szalagok feltűzését követően az ünnepeltek alkalmi táncot mutattak be a szülőknek és az iskola tanári karának. A berdés maturanduszok sajátos mozzanataként idén is köszöntöttük azokat a pedagógusokat, akiket diákjaink személyesen hívtak meg az eseményre, és akik iskolánkba kerülésük előtt különös hatással voltak diákjaink neveltetésére. A hagyományos koccintás örömében Varró Margit igazgató asszony és Rafai Emil polgármester úr vezetésével részesülhettünk. A koccintást állófogadás és későig tartó táncmulatság követte.