Jótékonysági est

Összefogás Madaras Évikéért

Szeptember 29-én a Székelykeresztúri Diákok Egyesülete kezdeményezésére került sor arra a jótékonysági estre, amely iskolánk volt diákja, Madaras Évike megsegítését célozta meg. A Pipacs Ifjúsági és Kulturális Egyesület termében a szervezők felkérésére mintegy százötven diák és felnőtt jelenlétében mutatta be a székelykeresztúri Unitárius Gimnázium színjátszó csoportja a BEMUGRI Probléma c. színpadi játékát.

A jótékonysági esten összegyűlt összeg természetesen csepp a tengerben, de a nagy létszámú érdeklődés azt mutatja, hogy városunk közössége az anyagi áldozaton túl rengeteg jóérzésbeli támogatással is Madaras Évike mellett kíván lenni. Amint az köztudott Madaras Évikénél leukémiát diagnosztizáltak egy görögországi kórházban. Gyógyulásához közel 120. 000 euróra van szükség. Ennek a pénzösszegnek a megteremtésére városunkban több kezdeményezés is elindult. Az Unitárius Gimnázium a különböző gyűjtési akciók mellett színjátszó csoportja révén próbált hozzájárulni ahhoz, hogy iskolánk egykori diákjának gyógyulására lehetőség nyíljon.

További adományokat a következő bankszámlára lehet elküldeni:

Banca Comercială Română

Agenţia Cristuru-Secuiesc, Str. Libertăţii nr. 44

Cristuru-Secuiesc 535400

SWIFT: RNCBROBU

ROL: RO49RNCB0154015310360006

EUR: RO22RNCB0154015310360007