Meseértő verseny

A Petőfi Sándor Általános Iskola szervezésében 2011. november 17-én Mesemondó versenyre került sor. Iskolánkat egy háromfős csapat képviselte: Atanackovic Natalija (III. oszt.), Vas Vivien (IV.oszt.), Deé Bernadett (IV.oszt.), akik a meseolvasás és meseértés terén nagyon ügyesen helytálltak, és dobogós helyet, a III. díjat szerezték meg. Ezt megelőzően, november 5-én, Székelyudvarhelyen, ugyancsak meseértő versenyen vettek részt iskolánk II-IV. osztályos tanulói, egy II. osztályos, két, és két IV. osztályos négy-négy fős csapat. Itt már az előzetesen elolvasott mesék ismeretéről kellett számot adniuk a kis versenyzőknek játékos, aprólékos kérdések alapján. A továbbjutó helyet a IV. osztályos csapat szerezte meg (Simó Anita, Csatáry Ajnácska, Vas Vivien, Deé Bernadett). Felkészítők: Bartha Márta, Bálint Rozália, Bölöni László tanítók.