Mikes Kelemen Magyar Nyelv és Irodalom Tantárgyverseny

Mikes Kelemen Magyar Nyelv és Irodalom Tantárgyverseny

2020. február 1-jén a Mikes Kelemen Magyar Nyelv és Irodalom Tantárgyverseny körzeti szakaszán a Berde Mózes Unitárius Gimnáziumból hat tanuló képviselte iskolánkat: Czire Boróka- Eszter (V.o.), Fazakas Ildikó-Iringó (V.o.), Barabás Anna (VI.o.), Pitó Bettina (VII.o.), Kincses Ilka-Mária (VII.o.), Györgyi Hajnal-Csillag (VII.o.). Mindannyian dicséretesen helytálltak. Czire Boróka- Eszter (I.helyezett) és Kincses Ilka-Mária (I. helyezett) továbbjutottak a tantárgyverseny megyei szakaszára. Gratulálunk!

Demeter Annabella

 

Kisvárosi írás(os)ok Versíró Pályázat

Február 1-jén, délután, a városi színház termében került sor a székelykeresztúri Városi Könyvtár által meghirdetett versíró pályázat díjkiosztó ünnepségére. A kiírt pályázatra      105-en, iskolánk tanulói közül heten nyújtottak be pályamunkát. A díjkiosztó ünnepségen a zsűri véleményét, gondolatait is hallhattuk. A Lelkes zenekar többször is színpadra állt, emelve az ünnepség színvonalát. Az első, második és harmadik helyezettek verseit Lőrinczi Edit és Bădeu Dalma könyvtárosok fel is olvasták. Gui Lara (V.o.), Imre Tímea (V.o.),  Barabás Anna (VI.o.) oklevelet és könyvjutalmat kaptak, Fodor Harmat (V.o.) és Naghi Kincső (XI.A) a könyvtárosok különdíját kapták, Bende Tas-Hunor (IX.B) II. helyezést ért el, Nistor Orsolya (IX.B) I. helyezett lett.

Gratulálunk kiváló teljesítményeikért!

Demeter Annabella